Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No:2 Alsancak Konak - İZMİR info@yenicizgisigorta.com (535) 715 86 79

İletişim Bilgileri

  • Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No:2 Alsancak Konak - İZMİR
  • info@yenicizgisigorta.com
  • (535) 715 86 79

Sosyal Medya Hesaplarımız

Kasko nedir?

Kasko Sigortası aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucunda oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Hasar gerçekleştiğinde sigorta sahibini güvence altına alır. Zorunlu değil, isteğe bağlı olarak yaptırılmaktadır.

Kasko sigortasında neler teminata dahildir?

Kasko Sigortasının ana teminatları çarpma, çarpılma, yanma, çalınmadır. Ek teminatlarsa sigorta şirketi bazında değişmektedir ancak en çok verilen teminatlar; ferdi kaza teminatı, deprem teminatı, sel ve su baskını, terör, ihtiyari mali mesuliyet, eskime, kullanım gelir kaybı, yangın dışında oluşan zararlar, hasarsızlık koruma, yeni değer klozu, cam kırılması, kişisel eşya gibi sıralanabilir.

Hasar olduğunda ne yapılmalıdır?

• Hasar olduğu andan itibaren 5 gün içinde sigortacıyı haberdar etmek gerekmektedir.• Gerekli kurtarma ve koruma önlemlerini almak gerekmektedir.• Sigortacının talebi üzerine, rücu hakkının kullanılmasına yararlı olacak olayın ve zararın nedeni ile ilgili tüm bilgi ve belgeleri gecikmeksizin sigortacı ile paylaşmak gerekmektedir.• Hasarın tahmini miktarını belirtir yazılı bir bildirimi uygun süre içinde sigortacıya vermek gerekmektedir.• Hasardan dolayı dava yolu ile veya başka yollarla bir tazminat talebi karşısında kaldığı veya aleyhine cezai kovuşturmaya geçildiği hallerde, durumdan sigortacıyı derhal haberdar etmek ve zarar ziyan talebine ve cezai kovuşturmaya ilişkin olarak almış olduğu ihbarname, davetiye ve benzeri tüm belgeleri hemen sigortacıya vermek gerekmektedir.• Sigorta konusu ile ilgili başka sigorta sözleşmeleri varsa bunları sigortacıya bildirmek gerekmektedir. Hasarın meydana geldiği tarihte poliçenin tahsilâtının yapılmış olması gerekmektedir.

En iyi fiyat garantisinin kapsamı nedir?

Yeni Çizgi Sigorta'da satılan kasko, trafik, özel sağlık ve konut sigortası ürünlerinde sadece online yapılacak alımlar için en iyi fiyat garantisi uygulanmaktadır. yenicizgisigorta.com.tr müşterileri; sadece internet sitesinden alınan poliçelerde, aynı sigorta şirketinin aynı ürünü, aynı teminat ve muafiyet, aynı ödeme koşulları ile başka yerden daha düşük fiyata bulmaları ve bunu belgelemeleri durumunda,  poliçe satışını aynı fiyattan yapmayı garanti eder.

Yeni Çizgi Sigorta'da kişisel bilgilerin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Site’de girilen bilgilerin (özlük bilgileri, kredi kartı bilgileri ve kullancıya ait benzer tüm bilgiler) güvenliği SSL sistemi ile korunmaktadır. Site’de, sigorta ürünleri için teklif ya da poliçe düzenleme hizmeti vermek için kullanıcılardan temin edilen bilgiler, servisin hizmet amacına yönelik olup, gizli olarak korunmaktadır. Söz konusu bilgiler, kullanıcıların onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunulmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum veya kuruluş ile paylaşılmayacaktır.

(535) 715 86 79